HP 14-DQ1038WM 14 inch Core i3-1005G1 4gb Ram 128gb ssd
Order via WhatsApp
Key Features:
  • Product name: HP Notebook 14-dq1038wm
  • Processor: Intel® Core™ i3-1005G1
  • Operating system: Windows 10 Home in S mode
  • Chipset: Intel® Integrated SoC
  • Memory: 4GB DDR4-2666 SDRAM (1 x 4 GB)
  • Video graphics: Intel® UHD Graphics, Integrated
  • Hard drive: 128GB M.2 SSD
  • Optical drive: Optical drive not included
  • Display: 14″ diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED-backlit (1366 x 768)
SKU: YTKIH46015
Get the HP 14-DQ1038WM 14 inch Core i3-1005G1 4gb Ram 128gb ssd
System Specification:
Processor: Intel® Core™ i3-1005G1 (1.2 GHz base frequency, up to 3.4 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 4 MB cache, 2 cores)
Chipset: Intel® Integrated SoC
Hard drive: 128GB M.2 SSD
Wireless connectivity: Realtek RTL8821CE 802.11b/g/n/ac (1×1) and Bluetooth® 4.2 Combo
Expansion slots: 1 multi-format SD media card reader
External ports:
  • 1 USB 3.1 Gen 1 Type-C™ (Data Transfer Only, 5 Gb/s signaling rate)
  • 2 USB 3.1 Gen 1 Type-A (Data Transfer Only)
  • 1 AC smart pin
  • 1 HDMI 1.4b
  • 1 headphone/microphone combo
Minimum dimensions (W x D x H): 32.4 x 22.5 x 1.79 cm
Power supply type: 45 W AC power adapter