HP 15T-DW300 Core i5 12gb Ram 256gb ssd
Order via WhatsApp
Key Features:
  • Processor: 11th Gen Intel Core i5-1135G7 (up to 4.2 GHz, 8 MB L3 cache, 4 cores)
  • Operating system: Windows 11 Home
  • Graphics: Intel Iris Xe Graphics
  • Memory: 12 GB DDR4-2666 SDRAM (2x4GB)
  • Storage: 256 GB PCIe NVMe M.2 SSD
  • Keyboard: Full-size island-style keyboard with numeric keypad
  • Touchpad: HP Imagepad with multi-touch gesture support
SKU: CPKIT48459
Get the HP 15T-DW300 Core i5 12gb Ram 256gb ssd
The HP 15T-DW300 Core i5 laptop is a powerful and efficient device that is perfect for both personal and professional use. With an Intel Core i5-1135G7 processor and 12GB DDR4-2666 SDRAM, this laptop can handle multiple tasks with ease. The 256GB PCIe NVMe M.2 SSD provides ample storage space for all your files and documents. The 15inch HD display with Intel Iris Xe Graphics delivers stunning visuals and an immersive viewing experience.
See more. Take it anywhere.
With its 6.5 mm micro-edge bezel display, slim and light design, plus 81% screen-to-body ratio – this PC lets you see more and do more, no matter where the day takes you.
Reliable performance for everyday
Powered up and productive. All-day long.
System specifications:
Camera: HP True Vision 720p HD camera with integrated dual array digital microphones
Audio: Dual speakers
Battery life: Up to 7 hours and 15 minutes (mixed usage)
Dimensions: 14.11 x 9.53 x 0.78 in