HP ProBook 640 G8 Core i5-1135G7 16GB/512GBSSD
Order via WhatsApp
System Specification:
Display Type: 14″ Diagonal HD SVA anti-glare LED-backlit (1366 x 768)
Processor Type: Intel Core i5-1135G7
Clock Speed: 1.6GHz base frequency up to 3.4GHz with Intel Turbo Boost Technology
Memory Size: 16GB DDR4-3200 SDRAM
Storage Capacity: 512GB SSD
Graphics Type: Intel UHD Graphics 620
Pointing Device: Clickpad with  gesture support
USB Port: 3 USB 3.1 Gen 1 | 1 USB 3.1 Type C
Ports: 1 HDMI 1.4 | 1 RJ-45 | 1 VGA | 1 combo
Operating System: Windows 10 Pro 64
SKU: OBJ38231
Updated ultra-slim fashion
Extreme performance
Built upon a solid basis
Your machine will be protected by self-healing, hardware-enforced, and managed security.
System Specification:
Storage Capacity: 512GB SSD
Battery Type: 3-cell, 48 Wh Li-ion
Warranty: 1-Year Warranty
Standing screen display size‎: 14 Inches
RAM: 16GB DDR4
Memory Speed: ‎2.6 GHz