HP Spectre x360 13-AW0020NR Core i7-1065G7 16GB/512GB SSD
Order via WhatsApp
Key Features:
  • Product name: HP Spectre x360 – 13-aw0020nr
  • Operating system: Windows 10 Home 64
  • Processor: Intel® Core™ i7-1065G7
  • Memory: 16 GB LPDDR4-3200 SDRAM (onboard)
  • Video graphics: Intel® Iris® Plus Graphics (Integrated)
  • Hard drive: 512 GB Intel® SSD
  • Optical drive: Optical drive not included
  • Display: 13.3-inch diagonal 4K UWVA BrightView micro-edge (3840 x 2160)
  • Wireless connectivity: Intel® Wi-Fi 6 AX 201 (2×2) and Bluetooth® 5 Combo
SKU: KNPPQ46138
System Specification:
Processor: Intel® Core™ i7-1065G7 (1.3 GHz base frequency, up to 3.9 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 8 MB cache, 4 cores)
Hard drive: 512 GB Intel® SSD
Expansion slots: 1 microSD media card reader
External ports:
  • 1 USB 3.1 Gen 1 Type-A (HP Sleep and Charge);
  • 1 headphone/microphone combo;
Minimum dimensions (W x D x H): 30.6 x 19.45 x 1.69 cm
Power supply type: 65 W AC power adapter