HP Victus 15-FA0031 Core i5-12450H 8gb Ram 512gb ssd
The 15inch FHD IPS display offers vibrant crisp pictures, and the backlit keyboard makes it comfortable and easy to type in low light. You can easily stay connected with Wi-Fi 6 and Bluetooth 5.0.
Product Specification:
Processor: Intel Core i5-12450H 12th Generation Processor
Memory: 8GB DDR4-3200 SDRAM (1 x 8 GB)
Storage: 512GB PCIe NV Me M.2 SSD
Graphics: NVIDIA GeForce GTX 1650 (4 GB GDDR6 dedicated)
Display: 15 Inch FHD 144Hz Display
Keyboard: Full-size, backlit, natural silver keyboard with numeric keypad
Wireless Connectivity: Realtek Wi-Fi 6 (2×2) and Bluetooth 5.0 combo
Ports:
- 1 SuperSpeed USB Type-C 5Gbps signaling rate
- 1 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate
- 1 USB 2.0 Type-A (HP Sleep and Charge)
- 1 HDMI 2.0
- 1 AC smart pin
- 1 RJ-45
- 1 headphone/microphone combo
Battery Life: Up to 8 hours and 30 minutes (mixed usage)
Operating System: Windows 10 Home
Dimensions: 360.3 x 256.5 x 23.5 mm